Meeste wethouders in colleges Limburg
Limburgse gemeenten met 20 duizend tot 100 duizend inwoners hebben colleges met de meeste wethouders, vergeleken met even grote gemeenten elders.
Dat blijkt uit onderzoek van Binnenlands Bestuur naar het aantal wethoudersposten in de collegeperiode 2006-2010. Er blijken opmerkelijke verschillen te zijn: Oost Gelre telt één wethouder per 7.500 inwoners, Bussum één per 15 duizend inwoners.
Veel partijen stelden in de verkiezingscampagnes in deze tijden van bezuinigingen het aantal wethouders ter discussie. Of er straks minder wethouders zijn, is echter de vraag. In achttien van de vijftig grootste gemeenten zijn meer partijen nodig dan in de vorige raadsperiode om een meerderheidscoalitie te vormen.
Lees hieronder het hele artikel Twee of meer wethouders uit Binnenlands Bestuur nummer 10, 12 maart 2010
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.