Gemeenten schieten scholen te hulp bij inkoop
Gemeenten in de Achterhoek gaan de lokale scholen bijstaan bij het inkopen van hun spullen. De besparing kan oplopen tot 25 procent.
Expertise ontbreekt
Inkopen is een kunst op zich, die expertise en vaardigheden verlangt. Vooral kleinere organisaties of instellingen – zoals bijvoorbeeld scholen in wat minder bevolkte gebieden - ontberen die kennis echter nogal eens. Het is vanuit die gedachte dat acht gemeenten in het oosten de scholen in hun buurt te hulp schieten. Op initiatief van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) van het ministerie van Onderwijs gaan zij de schoolbesturen leren hoe deze goedkoper hun tafels, stoelen en gummetjes kunnen inkopen.
Veel te besparen
‘Bij elke organisatie die geen strikt inkoopbeleid heeft, valt veel te besparen’, aldus Sander Beek, projectleiding inkoopprofessionalisering Onderwijsinstellingen van de DUO. ‘Je kunt ze dat niet kwalijk nemen, want scherp inkopen is niet iets wat je vanzelfsprekend is. Scholen hebben de kennis hiervoor vaak niet in huis, zeker als het om kleine schooltjes in buitengebieden gaat’.
Kennis delen
Reden voor Beek om te kijken hoe de krachten gebundeld kunnen worden. ‘We hebben deze acht scholen bereid gevonden om hun kennis te delen en daarmee de scholen flink op weg te helpen. Er wordt niet centraal ingekocht, maar er ontstaat wel een soort van ‘inkoopplatform van gemeenten en scholen’. Dat zal zeker geld opleveren, stelt Beek.
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.