De Krom vindt armoedestijging 'relatief gering'
De stijging van de armoede moet volgens staatssecretaris Paul de Krom (Sociale Zaken) in het perspectief van de economische crisis worden geplaatst. De Krom benadrukte woensdag problemen niet te willen wegpraten, maar hij noemde de stijging van de armoede gezien de ernst van de crisis 'relatief gering'.
Het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) maakte woensdag bekend dat vorig jaar 7,7 procent van de 6,9 miljoen huishoudens op de lage inkomensgrens zitten. 'Dat is 0,2 procentpunt meer dan een jaar eerder en het is natuurlijk erg voor betrokken gezinnen, maar we moeten het wel in perspectief plaatsen', aldus De Krom.
Bedelstaf
PvdA-Kamerlid Hans Spekman stelde in een debat met de staatssecretaris dat met het huidig kabinetsbeleid meer mensen tot de 'bedelstaf' worden veroordeeld. Hij wees op bezuinigingen op de bijstand en kinderopvang.
Reacties: 5
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
De norm voor lage inkomens die ze gehanteerd hebben ligt vermoedelijk ver onder de € 10,00 bruto per uur op basis van een volle 40 urige werkweek. Vele tienduizenden postbezorgers (veel ZZP’ers) die op basis van stuksbezorging werken hebben een inkomen tussen de € 4,00 en € 8,00 bruto. Daarvan kunnen ze nauwelijks rondkomen en een sociaal vangnet hebben ze niet want dat kunnen ze niet bekostigen. De TNT mede gedwongen door de oneerlijke concurrentie gaat postbodes ontslaan en omzetten in postbezorgers met dezelfde erbarmelijke omstandigheden. Wat dacht u van de schoonmaakbranche daar zitten mensen(40+ ers) in dienst en vangen € 8,76 per uur.
Hamburgerketens betalen ook belabberd weinig, meestal onder de€ 10,00.
Bij uitzondering hebben ze iets meer dan de gestelde € 10,00.
Het ligt dus aan de norm die door het Sociaal en Cultureel Planbureau o.a. voor het uurloon is bepaald. Als ze die ophogen naar € 12,00 en daarbij dan ook nog een realistische werkweek voor de verschillende branches hanteren dan komt de schrik er pas goed in.