Eindhoven wil MKB bij duurzame verbouwingen
De gemeente Eindhoven staat aan de vooravond van een duurzame renovatiegolf. Maar dan moet het MKB wel een kans maken tijdens de aanbesteding.
Wil Eindhoven de ambitie waarmaken om in 2045 een energieneutrale stad te zijn, dan moet er haast gemaakt worden met het verduurzamen van de (gemeentelijke) gebouwen. De techniek is er, maar de inzet ervan wordt belemmerd door traditionele manier van aanbesteding.
Marktpartijen erbij
Het eerste grote gebouw dat gerenoveerd gaat worden is de zogenoemde Stadhuis Toren. De gemeente ziet dit als een unieke kans om het pad naar innovatie en duurzaamheid definitief in te slaan. 'We zoeken (markt)partijen die een bijdrage kunnen leveren aan de verduurzaming van de gemeentegebouwen in de stad. Gevestigde marktpartijen, groot en klein (MKB), maar ook kennisinstellingen en nieuwe partijen met innovatieve ideeën worden opgeroepen om deel te nemen aan dit project.'
Techniek is er
Want de kneep zit hem volgens woordvoerder John-Pierre van de Kerkhof vooral in de organisatie en het aanbesteden van de grote werken. ‘De techniek om onze gebouwen te verduurzamen is er. Maar die zit vaak bij kleinere marktpartijen en kenniscentra en die vallen tijdens de aanbesteding nu juist vaak buiten de boot’. Reden voor de gemeente Eindhoven om het MKB nadrukkelijk een kans te geven om deel te nemen aan consortia die dan kunnen inschrijven.
Niet op prijs maar op duurzaamheid
‘We zullen het traditionele sturen op prijs loslaten en het accent leggen op de duurzaamheid van het resultaat en van het werpproces. Zo stellen we nu al eisen aan de hoeveelheid CO2 die aannemers tijdens de werkzaamheden mag uitstoten.’ Uiteindelijk gaat het volgens de woordvoerder toe naar klimaatneutraal werken, desnoods door CO2 uitstoot elders te compenseren.
Reacties: 2
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.