Advertentie

‘Ook Gelderland heeft last van hennepteelt’

De hennepteelt zorgt niet alleen in Noord-Brabant voor zorgwekkende vormen van misdaad en criminaliteit, ook in de politieregio Gelderland-Zuid nemen de problemen toe. Dat stelt de Nijmeegse burgemeester en korpsbeheerder Thom de Graaf.

10 december 2010

Gegijzeld
In het werkgebied van de politie Gelderland-Zuid doen zich steeds vaker ernstige incidenten voor rond de hennepteelt. In oktober werd in Millingen aan de Rijn een gezin urenlang gegijzeld in een woonhuis waarin zich een hennepplantage bleek te bevinden. Deze week werden in Nijmegen schoten gelost in een hennepkwekerij. ‘De dodelijke, drugsgerelateerde schietpartij op de snelweg A73 in september 2008, was een uitwas daarvan’, aldus De Graaf.

Meer agenten
De korpsbeheerder doet een herhaalde oproep om meer agenten te plaatsen bij korpsen buiten de grote steden. ‘Ik heb eerder behoefte aan honderden nieuwe agenten dan aan tientallen’, zegt De Graaf.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Erwin van de Kolk / medewerker kwaliteit
Des te meer repressie, des te groter de (winsten voor) criminele netwerken. Net als de wietpas, wat alleen maar zal leiden tot meer overlast door straatdealers en drugsrunners. En natuurlijk kost repressie veel aan inzet van politie, en ondertussen blijven aangiftes van fraude, mishandeling, e.d. gewoon liggen.
JJMoes
Was de korpsbeheerder in een vorig leven geen voorvechter van de vrije markt voor drugs? Moest niet alles kunnen? Of vergis ik me in het partijprogramma, heer de Graaf?
Advertentie