Apeldoorn hoeft foute energietoeslag niet terug
Het gaat om ruim een half miljoen euro aan onterecht uitbetaald geld.

De gemeente Apeldoorn heeft kortgeleden aan een deel van haar inwoners onterecht een energietoeslag uitbetaald maar hoeft dit niet terug. Het gaat in totaal om 568.650 euro aan onterecht uitgekeerd geld, schrijft burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn in een brief aan de gemeenteraad.
Fout
Inwoners die al in 2022 energietoeslag aanvroegen, kregen de toeslag voor 2023 na een inkomenstoets automatisch overgemaakt. 'Bij deze laatste groep zijn helaas dingen fout gegaan', aldus de gemeente op haar website. Een groep inwoners kreeg onterecht een afwijzing, andere inwoners hebben toeslag gekregen terwijl zij hier geen recht op hebben.
Niet terugvorderen
Burgemeester en wethouders hebben besloten ook geen verkeerd overgemaakt geld terug te eisen, omdat dat tot slepende juridische procedures zou kunnen leiden, die veel tijd, geld en menskracht kunnen kosten. Het college is ook bang dat mensen die wel recht hebben op een energietoeslag misschien gaan aarzelen om die aan te vragen, als er gedoe ontstaat. Ook wil Apeldoorn niet dat inwoners de dupe worden van fouten van de gemeente.
Vrijwillig
Wie meent geen recht te hebben op het geld, kan het vrijwillig terugstorten aan de gemeente, staat in een brief die vrijdag wordt bezorgd op de betreffende adressen. Ook een aantal inwoners van Brummen krijgt zo'n brief, aangezien Apeldoorn voor die kleine gemeente ook het uitkeren van de energietoeslag regelt.
Reacties: 2
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.