Advertentie
digitaal / Nieuws

Zorg valt in de prijzen

Vooral innovatieve zorgprojecten ontvingen vandaag een beloning van het actieprogramma Maatschappelijke Sectoren en ICT. De kleinschalige ICT-projecten krijgen het geld om maatschappelijke problemen verder aan te pakken.

24 april 2007

Vooral innovatieve zorgprojecten ontvingen vandaag een beloning van het actieprogramma Maatschappelijke Sectoren en ICT. De kleinschalige ICT-projecten krijgen het geld om maatschappelijke problemen verder aan te pakken.

Het VideoTeleconsult van de Twentse revalidatiezorg ontving ruim 986.000 euro om het project op te schalen naar zeven regio’s. Via de consulten wordt medisch beeld uitgewisseld over patiënten die revalideren. Het TeleMedisch Centrum werd beloond voor de TeleDermatologie.

Op dit moment werken landelijk 2500 huisartsen met het TeleConsult dat ze aanvragen bij een van de 150 aangesloten dermatologen. Door het project hoeven veel patiënten niet doorverwezen te worden naar het ziekenhuis. Met de 1,2 miljoen euro van het actieprogramma wordt het project uitgebreid naar andere disciplines, zoals oogheelkunde, longziekten en cardiologie. Tot slot won een derde zorgproject rond de landelijke uitrol van het elektronisch patiëntendossier.

De vierde prijswinnaar bevindt zich op een heel ander vlak. ‘Businessgames à la carte’ ontwerpt innovatieve games die het ondernemerschap van studenten moeten bevorderen. Met de beloning van meer dan een miljoen euro wordt onder meer een bibliotheek van business games ontwikkeld voor het onderwijs. (Marlise Hamaker)

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie