Brabant wil gesloten netwerk voor organisaties
Het internet is kwetsbaar. Maatschappelijke organisaties en bedrijven die het internet verbindingen leggen, kunnen gehackt worden. Om een snelle, betrouwbare en veilige verbinding te garanderen, willen de provincie Noord-Brabant en vijf steden een eigen, gesloten verbinding oprichten.
Het internet is kwetsbaar. Maatschappelijke organisaties en bedrijven die het internet verbindingen leggen, kunnen gehackt worden. Om een snelle, betrouwbare en veilige verbinding te garanderen, willen de provincie Noord-Brabant en vijf steden een eigen, gesloten verbinding oprichten.
BrabantRing
‘Moderne digitale toepassingen stellen hoge eisen aan veiligheid, betrouwbaarheid en snelheid van digitale verbindingen’, schrijft de provincie. ‘Om dit te faciliteren, willen de provincie Noord-Brabant en de Brabantse steden een eigen gesloten netwerkverbinding oprichten: de BrabantRing.’ Het wordt een soort intranet waarmee data gedeeld kan worden zonder gebruik te maken van het internet of een provider.
Verbinding met patiënten
Zorg op afstand is volgens de provincie een goede toepassing van de BrabantRing. Als ziekenhuizen op afstand in verbinding zouden staan met hun patiënten, zou dat makkelijker en goedkoper zijn. ‘Maar momenteel kan het voor ziekenhuizen lastig zijn om een veilige en betrouwbare verbinding te garanderen.’
Oprichting
De colleges van Breda, Helmond, Tilburg, Eindhoven en ’s Hertogenbosch hebben inmiddels besloten de BrabantRing op te richten. Provinciale Staten kijkt er nog naar. Naar verwachting wordt de organisatie die verder bouwt op de reeds bestaande Eindhoven Fiber Exchange eind dit jaar officieel opgericht. ‘In de toekomst kan de BrabantRing ook verder opgeschaald worden naar alle Brabantse gemeenten.’
De colleges van Breda, Helmond, Tilburg, Eindhoven en ’s Hertogenbosch hebben inmiddels besloten de BrabantRing op te richten. Provinciale Staten kijkt er nog naar. Naar verwachting wordt de organisatie die verder bouwt op de reeds bestaande Eindhoven Fiber Exchange eind dit jaar officieel opgericht. ‘In de toekomst kan de BrabantRing ook verder opgeschaald worden naar alle Brabantse gemeenten.’ |
Ook de zorgverleners kennen een dergelijk veilig netwerk.
Knoop de twee aan elkaar en voila!