Advertentie
digitaal / Nieuws

26 Gateway reviews in de maak

Het Bureau Gateway van BZK heeft voor dit jaar 26 zogeheten Gateway reviews in voorbereiding. Die onderzoeksmethode is bedoeld voor het vroegtijdig onderzoeken van de slagingskans van ICT-projecten. Vorige week heeft het bureau een officiële licentie gekregen voor het toepassen van de methode, na een onderzoek door de Britse eigenaar van de methodiek, het Office of Government Commerce.

04 februari 2010

Gateway is een manier om tijdig een aantal externe deskundigen (‘kritische vrienden’) in een kort bestek een oordeel te laten geven over een bepaalde fase in de aanloop of uitvoering van een ICT-project. Deze ‘peer review’ wordt doorgaans verricht door ervaringsdeskundigen die elders in een vergelijkbare positie zitten als de leider van het te onderzoeken project. Bureau Gateway en Het Expertise Centrum hebben het afgelopen jaar 88 van deze reviewers opgeleid.

 

Het Bureau Gateway is onderdeel van het DG Organisatie Bedrijfsvoering Rijk van BZK. Het omarmen van de methodiek vloeit voort uit de wens van het kabinet de beheersing van grote projecten te verbeteren. (FB)

 

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

J. Lock / Manager
Is ook bekend welke 26 projecten dit betreft? Dank voor uw reactie.

Met vriendelijke groet,
J. Lock
Advertentie